Forum Stowarzyszenia - 4x4 Głogów Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Unimog 404 i silnik om617 3.od
Autor Wiadomość
kobrettti 

Wysłany: Pią 01 Cze, 2018   Unimog 404 i silnik om617 3.od

Postanowiłem napisac dla potomnych o montażu tego silnika jesli komuś sie zachce w unimog 404

ktoś na forum napisał ze silnik pasuje bez przeróbek otóż chyba to wyśnił :) odpowiadam nie nie pasuje nic w nim nie pasuje do unimoga czyli co zapytacie ?

- mocowanie silnika ze skrzynia ,rozrusznik łapa mocująca silnik z przodu

-chcąc zastosować orginalne sprzęgło z dzwonem nie uciągnie nam benzynowy rozrusznik a diesel sie nie zmiesci :)

-nie miesci sie filtr oleju trzeba kabinę podnosić
-pedał gazu sie nie mieści bo mamy pompe wtryskową
-rura do przeróbki
-trzeba wyspawac cale nowe mocowanie silnika z przodu i ewentualnie cały nowy dzwon jesli nie dajemy orginału
-koła pasowe nie pasuja z bezyny do diesla a z diesla trzeba adaptowac bo mamy wentylator na wale a nie na pompie wody

jesli to kogoś nie przestraszyła i nadal chce przerabiać to moge pomóc bo mi to zajeło około 4 tygodni pytanie czy warto skoro silnik słaby można założyć om 606 ale przeróbek jeszcze wiecej :)

napisałem ponieważ w internecie krążą pogłoski ze silnik pasuje idealnie :) wiec uświadamiam ze tak niejest w zadnym przypadku

Odpowiedz do tematu